Sezgin Baran Korkmaz devrede… MUHAMMED YAKUT’UN SIRLARI… CIA bu işin neresinde

Fahrettin Öztürk

Diyarbakırlı olduğu belirtilen Muhammed Yakut’un sabıkasının kabarık olduğu ortaya çıktı. 40 gün önce Bulgaristan üzerinden yurtdışına kaçan Muhammed Yakut’un suç dosyası ise kabarık.

Muhammed Yakut ile ilgili polis kayıtlarına giren 14 ayrı dosya olduğu belirtilirken bazı suçlamalar şöyle sıralandı: “Hakaret, yağma, tehdit, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, şantaj, kasten yaralama, elektrik hırsızlığı, ateşli silahlar kanununa muhalefet, sahtecilik”.

SEZGİN BARAN KORKMAZ AYRINTISI

Muhammed Yakut’un, hakkında Türkiye ve Amerika’da “Uluslararası kara para aklama” suçundan tutuklama kararı olan ve Amerika’da yargılanan Sezgin Baran Korkmaz’la ilişkili olduğu iddia edildi.

Muhammed Yakut’un verdiği bilgilerin de Sezgin Baran Korkmaz’la irtibatlı olan kişiler üzerinden gittiği öne sürüldü.

ETNİK MİLLİYETÇİLER

Sezgin Baran Korkmaz Kars’lı, Muhammed Yakut Diyarbakır’lı ortak yönleri etnik milliyetçi olmaları. Muhammed Yakut’un videolarında bahsettiği kişilerle bire bir tanışıklığı yok. Bu kadar çok iddianın kaynağı ise Amerika’da tutuklu olan Sezgin Baran Korkmaz olduğu ifade edildi.

CIA ÜZERİNDEN ARACILARLA BİLGİ AKIŞI

Sezgin Baran Korkmaz’ın elinde olduğu iddia edilen bilgileri Amerikan istihbaratı CIA ile paylaştığı ve Muhammed Yakut’a iletildiği belirtildi.

Muhammed Yakut da eline gelen bilgileri Youtube üzerinden yaptığı yayınlarla kamuoyuna paylaşıyor.

SEZGİN BARAN KORKMAZ KARDEŞİ ÜZERİNDEN YÖNETİYOR

Sezgin Baran Korkmaz, 5 Aralık 2020’de Türkiye’den yurtdışına çıkmış ve ardından da Türkiye’de operasyon yapılmıştı.

Uzun bir süre farklı ülkelerde yaşayan ve Amerika’nın talebi üzerine Haziran 2021’de Avusturya’da gözaltına Sezgin Baran Korkmaz daha sonra Amerika’ya iade edilmişti.

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da kaldığı dönemde kız kardeşi de aynı ülkede ikamet etti. Sezgin Baran Korkmaz’ın kız kardeşi Avusturya’da bir ev kiralayarak hemen her gün kardeşiyle görüştü. Sezgin Baran Korkmaz da dışarıyla bağlantısını ve şirketlerini kız kardeşi üzerinden kontrol etti.

SUFLÖR: Tiyatroda, kuliste durarak, oyunculara sözlerini fısıltıyla söyleyen kişiye verilen ad.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir