Coinbase Bu 2 Alcoin’e Liste Müjdesi Verdi! Kanada’dan Lisans Aldı!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase tartışmaların odağındaki Worldcoin’in tokenini vadeli işlemlerde listeliyor. Borsa ayrıca Ordinals’i de vadeli işlemler listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu arada borsanın her iki tokeni de spot’ta listelemediğini belirtmek gerekiyor. Bir başka yerde Coinbase, Kanada’da Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) altında tescil lisansı aldı. Hareket, ABD’deki düzenleyici zorlukların ortasında geldi. Ayrıca, düzenleyici ortamlardaki farklılıkları vurguladı.

Coinbase’den WLD ve ORDI’ye vadeli işlem müjdesi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsaları yeni token listlemelerine tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hamle de önde gelen kripto borsası Coinbase’den geldi. Borsanın global vadeli işlemler platformu Coinbase International, iki altcoin’i listesine ekleyeceğini duyurdu. Borsa, Worldcoin (WLD) ve Ordinals’ı (ORDI) 11 Nisan’da işlemlere açacak. Bu bağlamda Coinbase, şu açıklamayı yaptı:

CoinbaseIntExch, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de Ordinals ve Worldcoin sürekli vadeli işlemleri için destek ekleyecektir. ORDI-PERP ve WLD-PERP piyasalarımızın açılışı 11 Nisan 2024 tarihinde TSİ 12:30 veya sonrasında başlayacaktır.

Coinbase, ABD Düzenleyici Baskısının Ortasında Kanada Lisansını Aldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde artan düzenleyici incelemelerin ortasında Coinbase, yeni bir hamle yaptı. Bu doğrultuda borsa, Kanada’da bir şekilde tescil lisansı aldı. Böylece, kendisini daha fazla uluslararası genişleme için konumlandırdı. Bu bağlamda borsa şu gelişmeyi şu şekilde duyurdu:

Artık Kanada’da Kısıtlı Satıcı olarak kayıtlıyız. Bu da bizi orada kayıtlı ilk uluslararası ve en büyük borsa yapıyor.

Bu başarı Coinbase için için kilometre taşı niteliğinde. Lisans, Coinbase’in Ontario’da kısıtlı bir bayi olarak kayıtlı olan Kanada Menkul Kıymetler Yöneticilerinin (CSA) gözetimi altında Kanada’da yasal olarak faaliyet göstermesine olanak tanıyor. Coinbase ve ABD’deki diğer kripto firmaları ABD’de düzenleyici baskılarla karşı karşıya. Bu yüzden, şirketin Kanada lisansı alması, faaliyetlerini yurtdışına genişletme çabalarının altını çiziyor. Borsa temsilcilerinin de belirttiği gibi Kanada’daki düzenleyici ortam ABD ile tezat oluşturuyor. Ayrıca, kripto şirketleri Kanada’nın yaklaşımını daha dostane buluyor.

Kanada’da kayıtlı ilk uluslararası kripto borsası!

Coinbase’in Kanada lisansını almaya yönelik yolculuğu, bir ön kayıt taahhüdünün (PRU) dosyalanması ve ardından bir önceki yılın Ağustos ayında resmi lansman da dahil olmak üzere stratejik çabaları içeriyordu. Coinbase’in Kanada ülke direktörü Lucas Matheson, şirketin Kanada’da uyumluluğu sağlamak ve uyumlu bir platform oluşturmak için son üç yıl boyunca düzenleyicilerle yaptığı özel çalışmaların altını çizdi.

Kanada pazarı borsa için önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Coinbase, tescilini milyonlarca Kanadalı için dijital ekonomiye erişimi kolaylaştırmada kritik bir adım olarak görüyor. Çünkü şirket, Kanada’da kayıtlı ilk uluslararası kripto para borsası konumunu elde etti. Bu da Coinbase’i Kanada’nın gelişen kripto pazarından yararlanmak için stratejik bir konum sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir